China to Airdrop $3M Crypto Przed Chińskim Czarnym Piątkiem

Rząd miasta Suzhou w Chinach poszerzył swój proces kryptograficzny w ramach programu pilotażowego rządu federalnego dotyczącego yuana cyfrowego.

Key Takeaways

  • Suzhou odda 20 milionów yuanów o wartości 3 milionów dolarów w nowej, cyfrowej walucie banku centralnego.
  • Obywatele Suzhou otrzymają fundusze w drodze loterii w wysokości około 30 dolarów.
  • Obywatele mogą zarejestrować się na loterię pomiędzy 5 a 6 grudnia.

W Chinach, rząd Suzhou wydał post na blogu w dniu 4 grudnia ogłaszając 20 milionów yuanów w walucie cyfrowej o nazwie DC/EP.

Każdy z 10,7 mln mieszkańców miasta może zarejestrować się na zrzut pomiędzy 5 a 6 grudnia, a zwycięzcy otrzymają „czerwone paczki“ o wartości 200 juanów lub około 30 dolarów.

Ogłoszenie następuje kilka miesięcy po zrzucie 1,5 miliona dolarów w Shenzen, gdzie 50.000 mieszkańców otrzymało kryptonim do wydania w 3.000 różnych sklepów w całym mieście. Cyfrowy yuan pilot skupił się dotychczas na Chengdu, Suzhou, Shenzhen i Xiong’An.

Jednak rząd planuje z czasem rozbudować program pilotażowy.

WHO informuje, że wzrost znaczenia walut cyfrowych i innych bezdotykowych rozwiązań płatniczych w Chinach przyczynił się do ograniczenia trwającej pandemii COVID-19.

Chiński Czarny Piątek

Suzhou ogłosi zwycięzców loterii 11 grudnia, dzień przed wielkim wydarzeniem handlowym w Chinach, podobnym do Czarnego Piątku w USA.

Festiwal zakupów online Double 12 odbywa się raz w roku i przyniósł 38 miliardów dolarów sprzedaży dla samego Alibaba w ubiegłym roku, wszystko w ciągu 24 godzin.

W przeciwieństwie do większego wydarzenia Double 11 w listopadzie, Double 12 skupia się na mniejszych sprzedawcach e-commerce w Chinach. Suzhou prawdopodobnie ma na celu stymulowanie pewnej działalności gospodarczej w czasie zrzutu.

Zwycięzcy Airdrop mogą spędzić swoje cyfrowe yuan aż do 27 w obsługiwanych dostawców, w tym niektóre sklepy na głównej platformy e-commerce JD.com.

Niektórzy zwycięzcy zostaną również poproszeni o wypróbowanie swojej nowej funkcji płatności offline w kryptograficznych portfelach.